go top
ad




UPCOMING MATCHES

HomeAway
2018-11-17
10:15River MelillaCP Almeria
14:30AlesvesCD Corellano
14:30CortesOsasuna B
14:45AnguianoCalasancio
14:45Numancia BG. Segoviana
14:45GuarnizoTropezon
14:45Real AvilesCaudal Deportivo
14:45UD SamanoBezana
14:45Union Montanesa EscobedoVimenor
14:45La VirgenAtl. Tordesillas
15:00CD BaztanSubiza
15:00PamplonaEzcabarte
15:00JoveOrihuela
15:00CD GerenaSevilla FC C
15:00BinissalemMercadal
15:00LlosetenseSantanyi
15:00Santa Catalina AtleticoAlcudia
15:15Burgos PromesasBembibre
15:30Beti OnakCD Cantolagua
15:30TxantreaAD San Juan
15:30CeltigaRibadumia
15:30AtzenetaVillarreal C
15:30La GranjaCebrerena
15:30Santa Marta TormesCristo Atletico
15:45Son CladeraFelanitx
16:00Platges de CalviaPena Deportina
16:00San RafaelIbiza Islas Pitiusas
16:00CeutaCiudad de Lucena
16:00Beti KozkorValle Egues
16:00ZamudioSan Ignacio
16:00Las Palmas CUnion Viera
16:00Panaderia Pulido San MateoSD Tenisca
16:00BergantinosOurense CF
16:00BeasainPortugalete
16:00Lagun OnakSestao
16:00AceroLa Nucia
16:00Atl. AstorgaLa Baneza
16:30ManacorMallorca B
16:30HuarteBurlades
16:30BalmasedaPasaia
16:30SodupeAmurrio Club
16:30MartosAtarfe Industrial
17:00Las ZocasTenerife B
17:00AscoSan Cristobal CP
17:00SD DeustoSomorrostro
17:00SD San PedroBasconia
17:00SantfeliuencCE Europa
17:00SaguntinoNovelda CF
17:15Silva SDLaracha
18:00Atletico Union GuimarCD Buzanada
2018-11-18
10:30VicalvaroCanillas
10:30ParlaCarabanchel
10:30San Juan ZaragozaUtebo FC
10:30Zaragoza BRobres
10:30RSD AlcalaPozuelo de Alarcon
10:45RevillaNaval Reinosa
11:00UP PlasenciaCD Calamonte
11:00Getafe BLas Rozas
11:00GranollersReus Deportiu B
11:00Santa AnaCD Mostoles
11:00CondalEl San Martin
11:00CastueraAD Llerenense
11:15UE SantsUE Figueres
12:00Club Atletico TacoronteIbarra
12:00MensajeroTamaraceite
12:00CD MarinoSanta Ursula
12:00El CotilloLanzarote
12:00San FernandoLa Cuadra
12:00YaizaVilla Santa Brigida
14:45La MadalenaSan Claudio
14:45TorinaSolares
15:00CF IlluecaAlmudevar
15:00Atl. IbanesAlbacete B
15:30UD Los GarresMuleno
15:30TarazonaBrea
15:30Mora CFSocuellamos
15:45AutolPradejon
16:00ArandinaLeonesa 2
16:00Atl. AstorgaLa Baneza
16:00Burgos PromesasBembibre
16:00GuadixCD Torreperogil
16:00La GranjaCebrerena
16:00LinaresMotril
16:00La VirgenAtl. Tordesillas
16:00Numancia BG. Segoviana
16:00Real AvilaSporting Uxama
16:00Santa Marta TormesCristo Atletico
16:00ZamoraBupolsa
16:00GuadixCD Torreperogil
16:00PolvorinSomozas
16:00JaenEl Palo
16:00YeclanoCD Algar
16:00UD OurensePorrino Industrial
16:00LinaresMotril
16:00LlanesGijon Industrial
16:00LojaAlhaurin
16:00TuillaMosconia
16:00MartosAtarfe Industrial
16:00GuarnizoTropezon
16:00RinconMancha
16:00RevillaNaval Reinosa
16:00River MelillaCP Almeria
16:00Santander BBarreda Balompie
16:00VelezHuetor Tajar
16:00Union Montanesa EscobedoVimenor
16:00Atletico EspelenoLebrijana
16:00BeasainPortugalete
16:00Betis BGuadalcacin
16:00Lagun OnakSestao
16:00CD GerenaSevilla FC C
16:00SanturtziBermeo
16:00ConilXerez D.F.C.
16:00Coria C.F.Cordoba B
16:00Getafe BLas Rozas
16:00EcijaCD Utrera
16:00BergantinosOurense CF
16:00Los BarriosSan Roque
16:00PaiosacoArenteiro
16:00LlosetenseSantanyi
16:00Puente GenilAlgeciras
16:00LealtadClub Siero
16:00Santa Catalina AtleticoAlcudia
16:00Xerez CDCabecense
16:00L'EntreguMarino de Luanco
16:00BinissalemMercadal
16:00EsporlesFormentera
16:00UD SamanoBezana
16:00ManacorMallorca B
16:00VelardeRibamontan al Mar
16:00Platges de CalviaPena Deportina
16:00SD DeustoSomorrostro
16:00CCD AlberiteLogrones Promesas
16:00PoblenseMurense
16:00SodupeAmurrio Club
16:00SD LogronesYague
16:00San RafaelIbiza Islas Pitiusas
16:00AlcobendasLeganes B
16:00SollerConstancia
16:00Atl. IbanesAlbacete B
16:00Son CladeraFelanitx
16:00AzuquecaTarancon
16:00Ciudad de MurciaMazarron CF
16:00EDMF ChurraDeportiva Minera
16:00Estudiantes de MurciaClub Olimpico de Totana
16:00CD BaztanSubiza
16:00La UnionLorca Deportiva
16:00MutilveraCD Ardoi
16:00Lorca FCCartagena B
16:00AnguianoCalasancio
16:00MinervaReal Murcia B
16:00BerceoNaxara
16:00UCAM Murcia BAguilas FC
16:00CF RapidHaro Deportivo
16:00UD Los GarresMuleno
16:00GuadalajaraToledo
16:00YeclanoCD Algar
16:00ArroyoDiocesano
16:00AzuagaPueblonuevo
16:00CacerenoRCP Valverdeno
16:00CastueraAD Llerenense
16:00CD CoriaMerida AD
16:00Jerez CFOlivenza
16:00MontijoAceuchal
16:00MoraloValdelacalzada
16:00UP PlasenciaCD Calamonte
16:00ValdiviaExtremadura UD B
16:00CDFC CalzadaAgoncillo
16:00River EbroOyonesa
16:00Belchite 97Villanueva CF
16:00CalamochaAtletico Monzon
16:00CF IlluecaAlmudevar
16:00La AlmuniaBorja
16:00San Juan ZaragozaUtebo FC
16:00SarinenaSan Lorenzo Flumen
16:00TamariteSabinanigo
16:00TarazonaBrea
16:00UD CasetasBinefar
16:00Zaragoza BRobres
16:00Ciudad RealQuintanar
16:00La RodaVillarrobledo
16:00MadridejosMarchamalo
16:00Mora CFSocuellamos
16:00Puertollano C.F.Almagro
16:00VillarrubiaTomelloso CF
16:00ArandinaLeonesa 2
16:00Arosa SCBoiro
16:00CompostelaCD Choco
16:00FerrolBarco
16:00CondalEl San Martin
16:00La MadalenaSan Claudio
16:00LlaneraCovadonga
16:00Real AvilesCaudal Deportivo
16:00CayonAtletico Albericia
16:00Rinconeda PolancoLaredo
16:00Textil EscudoSiete Villas
16:00TorinaSolares
16:00Alaves BSantuxu
16:00BalmasedaPasaia
16:00Real Sociedad COrdizia
16:00SD San PedroBasconia
16:00ZamudioSan Ignacio
16:00RodaSilla CF
16:00CD AlhaurinoTorredonjimeno
16:00Huetor VegaAntequera
16:00UD San PedroJuventud Torremolinos
16:00Cadiz CF BArcos CF
16:00CeutaCiudad de Lucena
16:00Ciudad CiezaCA Pulpileno
16:00Mar MenorHuercal-Overa
16:00San FernandoTrival Valderas
16:00ConilXerez D.F.C.
16:00AlondrasRacing Club Villalbes
16:00AlesvesCD Corellano
16:00CeltigaRibadumia
16:00Beti KozkorValle Egues
16:00Silva SDLaracha
16:00Beti OnakCD Cantolagua
16:00PravianoCD Colunga
16:00CirboneroPena
16:00Universidad OviedoUnion Club Ceares
16:00CortesOsasuna B
16:00AscoSan Cristobal CP
16:00HuarteBurlades
16:00CerdanyolaSant Andreu
16:00CompostelaCD Choco
16:00PamplonaEzcabarte
16:00FE GramaSantboia
16:00TxantreaAD San Juan
16:00GranollersReus Deportiu B
16:00AutolPradejon
16:00L HospitaletMartinenc
16:00VareaAlfaro
16:00Pobla MafumetPrat
16:00VianesArnedo
16:00SantfeliuencCE Europa
16:00TerrassaCastelldefels
16:00UE SantsUE Figueres
16:00VilafrancaHorta
16:00AceroLa Nucia
16:00AlziraRayo Ibense
16:00AtzenetaVillarreal C
16:00CrevillenteElche CF Ilicitano
16:00JoveOrihuela
16:00PaiportaOlimpic Xativa
16:00PaternaEldense
16:00SaguntinoNovelda CF
16:00VilamarxantTorre Levante
16:00VillacanasLa Solana
16:00Alcorcon BAtletico Pinto
16:00ParlaCarabanchel
16:00RSD AlcalaPozuelo de Alarcon
16:00San AgustinSR Villaverde Boetticher
16:00Santa AnaCD Mostoles
16:00Tres CantosRayo Vallecano B
16:00VicalvaroCanillas
16:00AlmazanBriviesca
2018-11-23
20:00CD BuzanadaClub Atletico Tacoronte
20:00IbarraCD Marino
20:00Villa Santa BrigidaSan Fernando

Tercera Division: Group 8

spain - 2018/2019

#TeamPWDLGSGAGDPtsRecent Form
1 Gimnastica Segoviana 12930276+2130 DWWWW
2 Arandina 12921283+2529 WWDWL
3 Zamora 12831196+1327 DWWWW
4 Cristo Atletico 128132514+1125 WWWLW
5 Real Avila 127232212+1023 LDWWD
6 Numancia II 12723178+923 LWDLW
7 La Baneza 126331914+521 WDWDW
8 Atletico Astorga 126152713+1419 DLWWL
9 La Virgen del Camino 125251416-217 LLLWW
10 Bembibre 124441412+216 DLLDD
11 Cultural Leonesa II 124261113-214 WWLWL
12 Atletico Tordesillas 124261518-314 WLWLL
13 UD Santa Marta 12345614-813 DDLWL
14 Almazan 123361019-912 LWWLW
15 Bupolsa 122371221-99 DDLLL
15 Burgos II 100101-10 L
16 La Granja 121651222-109 LDLDW
17 Cultural Cebrerena 122371326-139 WLWLL
17 Real Burgos 000000+00
18 Sporting Uxama 122281029-198 LLLDW
19 Burgos Promesas 12147520-157 DLLLL
20 Briviesca 121471333-207 DDLLL
AD




advertisement