go top
ad




UPCOMING MATCHES

HomeAway
Today
15:00Pena DeportinaMercadal
19:00EsporlesPoblense
19:00RodaTorre Levante
2018-11-17
15:00Las Palmas CUnion Viera
15:30Panaderia Pulido San MateoSD Tenisca
16:00Las ZocasTenerife B
17:00Atletico Union GuimarCD Buzanada
2018-11-18
11:00Club Atletico TacoronteIbarra
11:00MensajeroTamaraceite
11:00CD MarinoSanta Ursula
11:00El CotilloLanzarote
11:00San FernandoLa Cuadra
11:00YaizaVilla Santa Brigida
16:00ArandinaLeonesa 2
16:00Atl. AstorgaLa Baneza
16:00Burgos PromesasBembibre
16:00GuadixCD Torreperogil
16:00La GranjaCebrerena
16:00LinaresMotril
16:00La VirgenAtl. Tordesillas
16:00River MelillaCP Almeria
16:00Numancia BG. Segoviana
16:00Real AvilaSporting Uxama
16:00CeutaCiudad de Lucena
16:00Santa Marta TormesCristo Atletico
16:00ZamoraBupolsa
16:00GuadixCD Torreperogil
16:00PolvorinSomozas
16:00JaenEl Palo
16:00YeclanoCD Algar
16:00UD OurensePorrino Industrial
16:00LinaresMotril
16:00LlanesGijon Industrial
16:00LojaAlhaurin
16:00UP PlasenciaCD Calamonte
16:00TuillaMosconia
16:00MartosAtarfe Industrial
16:00AutolPradejon
16:00GuarnizoTropezon
16:00RinconMancha
16:00RevillaNaval Reinosa
16:00River MelillaCP Almeria
16:00Santander BBarreda Balompie
16:00VelezHuetor Tajar
16:00Union Montanesa EscobedoVimenor
16:00Atletico EspelenoLebrijana
16:00BeasainPortugalete
16:00Betis BGuadalcacin
16:00Lagun OnakSestao
16:00CD GerenaSevilla FC C
16:00SanturtziBermeo
16:00ConilXerez D.F.C.
16:00Coria C.F.Cordoba B
16:00Getafe BLas Rozas
16:00EcijaCD Utrera
16:00BergantinosOurense CF
16:00Los BarriosSan Roque
16:00PaiosacoArenteiro
16:00LlosetenseSantanyi
16:00Puente GenilAlgeciras
16:00LealtadClub Siero
16:00Santa Catalina AtleticoAlcudia
16:00Xerez CDCabecense
16:00L'EntreguMarino de Luanco
16:00BinissalemMercadal
16:00EsporlesFormentera
16:00UD SamanoBezana
16:00ManacorMallorca B
16:00VelardeRibamontan al Mar
16:00Platges de CalviaPena Deportina
16:00SD DeustoSomorrostro
16:00CCD AlberiteLogrones Promesas
16:00PoblenseMurense
16:00SodupeAmurrio Club
16:00SD LogronesYague
16:00San RafaelIbiza Islas Pitiusas
16:00VicalvaroCanillas
16:00AlcobendasLeganes B
16:00SollerConstancia
16:00Atl. IbanesAlbacete B
16:00Son CladeraFelanitx
16:00AzuquecaTarancon
16:00Ciudad de MurciaMazarron CF
16:00EDMF ChurraDeportiva Minera
16:00Estudiantes de MurciaClub Olimpico de Totana
16:00CD BaztanSubiza
16:00La UnionLorca Deportiva
16:00MutilveraCD Ardoi
16:00Lorca FCCartagena B
16:00AnguianoCalasancio
16:00MinervaReal Murcia B
16:00BerceoNaxara
16:00UCAM Murcia BAguilas FC
16:00CF RapidHaro Deportivo
16:00UD Los GarresMuleno
16:00GuadalajaraToledo
16:00YeclanoCD Algar
16:00ArroyoDiocesano
16:00AzuagaPueblonuevo
16:00CacerenoRCP Valverdeno
16:00CastueraAD Llerenense
16:00CD CoriaMerida AD
16:00Jerez CFOlivenza
16:00MontijoAceuchal
16:00MoraloValdelacalzada
16:00UP PlasenciaCD Calamonte
16:00ValdiviaExtremadura UD B
16:00CDFC CalzadaAgoncillo
16:00River EbroOyonesa
16:00Belchite 97Villanueva CF
16:00CalamochaAtletico Monzon
16:00CF IlluecaAlmudevar
16:00La AlmuniaBorja
16:00San Juan ZaragozaUtebo FC
16:00SarinenaSan Lorenzo Flumen
16:00TamariteSabinanigo
16:00TarazonaBrea
16:00UD CasetasBinefar
16:00Zaragoza BRobres
16:00Ciudad RealQuintanar
16:00La RodaVillarrobledo
16:00MadridejosMarchamalo
16:00Mora CFSocuellamos
16:00Puertollano C.F.Almagro
16:00VillarrubiaTomelloso CF
16:00La MadalenaSan Claudio
16:00Getafe BLas Rozas
16:00ArandinaLeonesa 2
16:00Numancia BG. Segoviana
16:00Arosa SCBoiro
16:00CompostelaCD Choco
16:00FerrolBarco
16:00CondalEl San Martin
16:00La MadalenaSan Claudio
16:00LlaneraCovadonga
16:00AscoSan Cristobal CP
16:00Real AvilesCaudal Deportivo
16:00GranollersReus Deportiu B
16:00UE SantsUE Figueres
16:00ParlaCarabanchel
16:00Santa AnaCD Mostoles
16:00CayonAtletico Albericia
16:00Rinconeda PolancoLaredo
16:00Textil EscudoSiete Villas
16:00TorinaSolares
16:00CF IlluecaAlmudevar
16:00San Juan ZaragozaUtebo FC
16:00TarazonaBrea
16:00Zaragoza BRobres
16:00Atl. IbanesAlbacete B
16:00Mora CFSocuellamos
16:00Alaves BSantuxu
16:00BalmasedaPasaia
16:00Real Sociedad COrdizia
16:00SD San PedroBasconia
16:00ZamudioSan Ignacio
16:00RodaSilla CF
16:00CD AlhaurinoTorredonjimeno
16:00Huetor VegaAntequera
16:00UD San PedroJuventud Torremolinos
16:00Cadiz CF BArcos CF
16:00CeutaCiudad de Lucena
16:00Ciudad CiezaCA Pulpileno
16:00CondalEl San Martin
16:00Mar MenorHuercal-Overa
16:00San FernandoTrival Valderas
16:00GuarnizoTropezon
16:00RevillaNaval Reinosa
16:00TorinaSolares
16:00ZamudioSan Ignacio
16:00RSD AlcalaPozuelo de Alarcon
16:00ConilXerez D.F.C.
16:00CastueraAD Llerenense
16:00AlondrasRacing Club Villalbes
16:00AlesvesCD Corellano
16:00CeltigaRibadumia
16:00Beti KozkorValle Egues
16:00Silva SDLaracha
16:00Beti OnakCD Cantolagua
16:00PravianoCD Colunga
16:00CirboneroPena
16:00Universidad OviedoUnion Club Ceares
16:00CortesOsasuna B
16:00AscoSan Cristobal CP
16:00HuarteBurlades
16:00CerdanyolaSant Andreu
16:00PamplonaEzcabarte
16:00FE GramaSantboia
16:00TxantreaAD San Juan
16:00GranollersReus Deportiu B
16:00AutolPradejon
16:00L HospitaletMartinenc
16:00VareaAlfaro
16:00Pobla MafumetPrat
16:00VianesArnedo
16:00SantfeliuencCE Europa
16:00TerrassaCastelldefels
16:00UE SantsUE Figueres
16:00VilafrancaHorta
16:00AceroLa Nucia
16:00AlziraRayo Ibense
16:00AtzenetaVillarreal C
16:00CrevillenteElche CF Ilicitano
16:00JoveOrihuela
16:00PaiportaOlimpic Xativa
16:00PaternaEldense
16:00SaguntinoNovelda CF
16:00VilamarxantTorre Levante
16:00VillacanasLa Solana
16:00Alcorcon BAtletico Pinto
16:00ParlaCarabanchel
16:00RSD AlcalaPozuelo de Alarcon
16:00San AgustinSR Villaverde Boetticher
16:00Santa AnaCD Mostoles
16:00Tres CantosRayo Vallecano B
16:00VicalvaroCanillas
16:00AlmazanBriviesca

Tercera Division: Group 5

spain - 2018/2019

#TeamPWDLGSGAGDPtsRecent Form
1 Llagostera-Costa Brava 1510232310+1332 DWLWW
2 Prat 14842145+928 WDLLW
3 Granollers 157532112+926 LWWWW
4 Europa 147432213+925 WWWWD
5 Horta 147432015+525 DWWLD
6 L'Hospitalet 13724169+723 LLWLW
7 Pobla Mafumet 156452215+722 DWLWD
8 Terrassa 146441311+222 DWWLL
9 Vilafranca 146351213-121 WLDLW
10 Cerdanyola del Valles 145541514+120 DWLLW
11 Sant Andreu 135441712+519 LLWDD
12 Figueres 145451312+119 DWWLL
13 San Cristobal 135351417-318 DLWLW
14 Reus Deportiu II 134541915+417 DDWWD
15 Santfeliuenc 144551615+117 DWWWL
16 Grama 152761120-913 DDLWD
17 Asco 15348819-1113 LLWLD
18 Castelldefels 14266816-812 DDLWL
19 Sants 153391124-1312 WLLLL
20 Santboia 14329821-1311 WLLLW
21 Martinenc 14149924-157 LLLLL
HomeScoreAway
2018-11-11
FTSantboià[2 : 1]Granollers
FTSan Cristóbal[1 : 1]Grama
FTPrat[1 : 0]Ascó
FTMartinenc[1 : 2]Sants
FTEuropa[3 : 0]L'Hospitalet
FTSant Andreu[1 : 2]Vilafranca
FTCastelldefels[0 : 0]Cerdanyola del Vallès
FTFigueres[1 : 1]Pobla Mafumet
FTReus Deportiu II[0 : 0]Llagostera-Costa Brava
FTHorta[0 : 0]Santfeliuenc
AD




advertisement